Tepelně izolovaný strop ušetří až 30% nákladů za vytápění a přitom je až 10x levnější než izolace fasády nebo pouhá výměna oken?
V popředí zájmu všech majitelů a uživatelů domů je dosažení maximálního snížení nákladů na vytápění, které tvoří v celkovém ročním rozpočtu domu nejvýznamnější položku. Pokud k tomu přidáme i velmi pozitivní dopad na životní prostředí, je smysl zateplování nadmíru zřejmý. Ze statistik a rozsáhlých výzkumů vyplývá, že největší únik tepla (30 až 50 %) se děje stěnami a otvorovými výplněmi domu, dalších 18 - 35 % uniká střechou, 13 % sklepem, 8 - 10 % podlahou. Zateplení domu je prvotní cestou ke snížení nákladů, zejména u starších domů, kterých je v České republice většina.
Aplikace Climatizéru Plus je velmi jednoduchá a rychlá. Provádí se tzv. zafoukáváním prostřednictvím hadice do příslušných prostorů, dutin mezi stěnami, do střech a na stropy. Jemná celulózová vlákna Climatizeru proniknou při aplikaci velmi snadno i do těch nejmenších koutů a štěrbin, kam se žádný jiný izolační materiál nedostane. Což je obrovská výhoda přinášející významné „plus“.
Pro zaručení stálosti izolační vrstvy používají naše partnerské firmy pouze moderní aplikační stroje, u kterých je možno správně regulovat množství vzduchu i materiálu. Vlákna jsou proto stejnoměrně nafoukána na všechna místa bez mezer a spár. Tak je vytvořena kvalitní izolační výplň bez jakéhokoliv slabého místa. Díky kompaktnosti izolační vrstvy nemusí mít uživatel obavu z výskytu tepelných mostů, což u klasických deskových izolačních materiálů neplatí vždy.
Aplikace je velmi rychlá a bezproblémová. Například při dodatečné izolaci stropu nemusí mít nikdo obavy z prašnosti nebo omezování během realizačního procesu v prostorách pod střechou. Aplikace probíhá přímo z nákladního automobilu přes aplikační stroj prostřednictvím hadic do vyplňovaného stropu.
Funkce izolace tohoto materiálu je založena na oddělení vzduchu bez pohybu v mikroprostorách mezi vlákny a dokonalém přilnutí vláknité hmoty k ostatním částem konstrukce, tak aby se co nejvíce zabránilo spárové průvzdušnosti a neplánovaným tepelným mostům.
V kombinaci s membránami regulujícími difuzi vodních par konstrukcemi lze efektivně zpříjemnit pobyt v interiéru, aniž by byl vyvolán pocit nepohody vlivem absolutního uzavření konstrukce za pomoci zcela těsných „parozábran“. Můžeme říci, že Climatizér Plus ve své podstatě přirozeně „dýchá“. Pokud dochází k přehřívání konstrukcí zejména v letním období, je tento izolant schopný akumulovat do sebe až dvojnásobné množství tepla ve srovnání s uměle vyráběnými izolanty.
V případě horkého dne se valná část zbytkového tepla akumuluje postupně v izolaci, aniž by pronikla do interiéru. V noci se pak postupně izolace opět ochladí a je připravena na další horký den. V zimě naopak vyrovnává tepelnou pohodu v průběhu celého dne. To je citelně znát například u dřevostaveb nebo v obytném podkroví.
Thermofloc nehoří, ale pouze doutnají. Když dojde k požáru a povrch izolace je vystaven plamenům ohně, vytváří se podobně jako u dřeva zuhelnatělá vrstva dřevěného uhlí. Ta chrání vrstvu před rychlým postupem ohně. Pozitivní úlohu sehrávají samozřejmě i borité soli, které obsahují krystalicky vázanou vodu. Tato voda se při zahřátí izolace postupně uvolňuje a působí ochlazování. Díky těmto vlastnostem jsou odolnosti konstrukcí, vyplněných Climatizerem na podobné úrovni jako u lehkých minerálně vláknitých izolací.